Buty do treningów - dlaczego warto zainwestować w obuwie sportowe
28.jpg

Buty sportowe to bardzo ważny element ubioru, którego nie może zabraknąć u żadnego aktywnego człowieka. Obuwie w tym przypadku pełni bardzo ważną rolę, ponieważ przyczynia się do stabilizacji stawów i odpowiedniego ustawienia nóg podczas treningów. Dodatkowo amortyzuje i chroni przed kontuzjami. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto posiadać oddzielne buty do treningów.

Spis treści:

  1. Czym powinny wyróżniać się odpowiednio dobrane buty sportowe?
  2. Co jest najważniejszym czynnikiem?
  3. Dlaczego obuwie sportowe jest takie ważne?
  4. Na co na pewno zwrócić uwagę?

Czym powinny wyróżniać się odpowiednio dobrane buty sportowe?

Na pewno najważniejszą kwestią jest to, że odpowiednio dobrane obuwie sportowe musi być dopasowane do stopy. To dlatego trzeba je wcześniej przymierzyć i wybrać jedynie ten model, który faktycznie leży idealnie, a tym samym nie obciera i nie uciska. Warto pamiętać o tym, że buty treningowe powinny być nieco większe, ponieważ stopa podczas aktywności fizycznych nieco puchnie, przez co buty mogą stać się zbyt ciasne i tym samym niewygodne. W każdym bucie tego typu ogromną rolę odgrywa także podeszwa. Powinna być ona w pełni amortyzująca, aby chronić przed kontuzjami.

Co jest najważniejszym czynnikiem?

Podczas wyboru obuwia sportowego, z całą pewnością okaże się, że najważniejszym czynnikiem jest wysoka jakość takich butów. To dlatego czasem lepiej zapłacić za nie więcej i mieć pewność, że jest to model stabilny i bezpieczny, niż skusić się jedynie na ładny design, który niestety będzie niepraktyczny, albo wręcz szkodliwy dla postawy. Tak naprawdę, wybierając wysokiej jakości buty do treningów, dba się o całe ciało. To dlatego materiały powinny być oddychające, nieuciskające, a podeszwa powinna pełnić rolę amortyzacji.

Sprawdź nasze obuwie sportowe!

Dlaczego obuwie sportowe jest takie ważne?

Zdarza się, że sportowcy trenują w różnych warunkach i na różnych podłożach. Czasem jest to asfalt, mata w domu, czy na siłowni, a jeszcze innym razem nierówna nawierzchnia w parku, czy lesie. To właśnie odpowiednio dopasowane obuwie pozwala zachować prawidłowe ustawienie stóp i zmniejszyć nacisk na stawy, co skutkować by mogło przeciążeniami. Oprócz tego często są to buty lekkie, ale z amortyzującą podeszwą, co sprawia, że w gruncie rzeczy uprawianie sportu staje się nawet prostsze.

Na co na pewno zwrócić uwagę?

Wiadomo, że czynnik wizualny odgrywa sporą rolę, ale w tym przypadku warto wziąć pod uwagę głównie wykonanie buta. Przede wszystkim jego materiał. Powinien być naturalny, trwały i przewiewny. Później pod lupę trzeba wziąć wykonanie podeszwy, a także sam styl buta i fakt, czy odpowiednio utrzymuje on stopę podczas treningów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium