Jak dobrać obuwie do treningu? Sprawdź!
30.jpg

Odpowiednie dopasowanie obuwia do danego typu treningu, jest niezwykle ważne. W ten sposób nie tylko poprawia się komfort podczas wykonywania ćwiczeń, ale również zwiększa się swoje bezpieczeństwo. Z tego powodu warto sprawdzić, jakie rodzaje obuwia są polecane i kiedy się na nie zdecydować.

Spis treści:

  1. Jak dobrać buty odpowiednio do wykonywanego treningu?
  2. Czym powinny charakteryzować się buty do biegania?
  3. Buty przeznaczone do treningu siłowego na siłowni
  4. Obuwie w sam raz na fitness. Czyli jakie?

Jak dobrać buty odpowiednio do wykonywanego treningu?

Umiejętne dobranie obuwia do danego typu treningu to podstawa i powinien wiedzieć o tym każdy, kto interesuje się sportem. Buty to najważniejsza część sportowej stylizacji! Nie tylko zapewnia komfort, ale i chroni przed urazami. Buty amortyzują, zmniejszają bole stóp podczas biegania, oraz chronią stawy. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić największą uwagę, oraz czym wyróżniają się poszczególne typu obuwia.

Czym powinny charakteryzować się buty do biegania?

Podstawą jest to, aby buty do biegania dopasowały się do indywidualnego kształtu stopy. Do tego podeszwa powinna być w pełni elastyczna i reagować na ruch, a sam but lekki i praktycznie niewyczuwalny podczas biegu. Dużo zależy także od podłoża, po którym się biega. W zależności od tego, czy jest to piasek, asfalt, czy może leśna ściółka, dobiera się odpowiedni typ amortyzacji. Dzięki temu ochronić można stawy, oraz kręgosłup.

CTA - Szukasz butów do biegania? Sprawdź nasze modele!

Buty przeznaczone do treningu siłowego na siłowni

Jeszcze inne obuwie wybierze się do treningu na siłowni. Podczas podnoszenia ciężarów bardzo dużą rolę odgrywa wielokierunkowa stabilizacja, a także sama podeszwa, która przede wszystkim powinna być antypoślizgowa. Zapewni to bezpieczeństwo w każdych warunkach. Istotny jest także materiał, z którego wykonano całość buta. Najlepiej, gdy jest on naturalny i w pełni przewiewny, ponieważ stopa musi oddychać.

Obuwie w sam raz na fitness. Czyli jakie?

Wybierając buty przeznaczone na fitness, z całą pewnością warto zwrócić uwagę na to, aby były lekkie i antypoślizgowe. Dodatkowo warto zrezygnować z modeli wsuwanych i wybierać jedynie te sznurowane, ponieważ zapobiegają one przesuwaniu się stopy podczas treningu, a to jest bardzo ważne, jeśli chce się chronić stawy. Dużą popularnością cieszą się modele, które posiadają podeszwę żelową lub taką, która ma wbudowane poduszeczki powietrza. To dlatego, iż ćwiczenia fitness mają różne nasilenie i bazują na przemiennym ruchu. To dlatego buty spełnić muszą wiele funkcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium