Jak wybrać buty dla dzieci? Sprawdź!
20.jpg

Odpowiedni wybór butów dla swojego malucha jest niezwykle ważny. Zwłaszcza, wtedy gdy są to jego pierwsze buty. Zakup na pewno powinien zostać odpowiednio przemyślany, a obuwie w 100% dopasowane do potrzeb dziecka. Istnieje kilka ważnych kwestii, którymi na pewno należy się kierować.

Jak wybrać buty dla dziecka, czyli o czym pamiętać w pierwszej kolejności?

Istnieje kilka bardzo ważnych zasad, którymi na pewno należy kierować się, wybierając obuwie przeznaczone dla swojego dziecka. Jedną z najważniejszych jest jednak to, aby buty w żadnym stopniu nie uwierały dziecka, ani nie krępowały jego ruchów. Zwłaszcza gdy jest to dziecko, które stawia właśnie pierwsze kroki. W tym przypadku obuwie musi być odpowiednio do tego przystosowane i zapewniać całkowity komfort. To dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio utrzymywało ono stopę, ale nie uciskało jej. Dodatkowo obuwie nie może być za małe. To właśnie z tego powodu koniecznie przed zakupem należy zmierzyć stopę dziecka oraz zapoznać się dokładnie z tabelą rozmiarów danej marki.

Wysokiej jakości wykonanie

Nie będzie tajemnicą także fakt, iż dziecięce buty powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu stopa będzie oddychać i nie pocić się. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie obuwie wykonane z delikatnej skóry lub przewiewnych materiałów, takich jak, chociażby bawełna. Dużą uwagę należy zwrócić także na rodzaj podeszwy. Z całą pewnością nie powinna być ona śliska. W przeciwnym razie zawsze grozi to upadkiem. Najlepiej, aby podeszwa była wzmocniona i odpowiednio wyprofilowana. Dzięki temu dziecko od razu będzie prawidłowo stawiało stopy, co nie będzie bez znaczenia dla ich późniejszej postawy. Najlepiej wybierać modele, które posiadają już stosowne certyfikaty.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dla wielu rodziców znalezienie odpowiedniego rozmiaru bywa kłopotliwe. To dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo zmierzyć stopę, aby móc znaleźć idealne obuwie, które będzie leżało dokładnie tak, jak trzeba. Przede wszystkim w większości sklepów obuwniczych znaleźć można specjalne miarki, które ułatwią odczytanie pomiaru. Oprócz tego sprawdzoną metodą jest także odrysowanie stopy na kartce papieru i zmierzenie jej długości oraz szerokości właśnie w taki sposób. Przy okazji dla dziecka jest to świetna frajda. Warto jednak pamiętać, że dzieci bardzo szybko rosną i buty mogą stać się za ciasne w kilka chwil. To dlatego zawsze należy zostawić 1,5 cm luzu, aby stopa mogła się prawidłowo układać i rosnąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium