Odzież do ćwiczeń - na co zwrócić uwagę?
22.jpg

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie aktywnego trybu życia poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń. Odpowiednio dobrana odzież z pewnością ma bardzo duży wpływ na jakość, oraz przede wszystkim satysfakcję z naszego treningu. Warto pamiętać o naszej wygodzie i komforcie przy okazji kupowania swojego idealnego setu treningowego.

Czy jakość musi zawsze iść w parze z ceną?

Absolutnie nie! W tym miejscu można obalić pewien stereotyp, który został niejako narzucony konsumentom w ostatnich latach. Dobór odzieży jest sprawą całkowicie indywidualną i wcale nie musi to oznaczać, że im więcej wydamy na koszulkę do ćwiczeń, to nasze wyniki oraz samopoczucie będą lepsze. Dla przykładu, mnóstwo profesjonalnych piłkarzy ma swoją ulubioną bieliznę termoaktywną, którą przez kilka lat co tydzień zakładają pod spodenki na najważniejsze mecze ligowe. Pokazuje to, że niekoniecznie najdroższe i najnowsze rozwiązania muszą być najlepsze. Oczywiście, producenci dodają pewne rozwiązania do droższych modeli sprzętu sportowego celem poprawienia jakości, jednak z naszej indywidualnej perspektywy niekoniecznie może być to potrzebne.

Jak dobrać odzież pod dyscyplinę sportową?

W przypadku, gdy dopiero zaczynamy przygodę z uprawianiem sportu, należy poszukać najbardziej uniwersalnych modeli odzieży, które będą wystarczające do różnego rodzaju dyscyplin. Następnym krokiem będzie zaopatrzenie się w specjalistyczne ubrania, dedykowane jednej dyscyplinie sportowej. Ze względu na różnicę w zakresie motoryki, zupełnie inaczej wyglądają stroje do biegania i do jazdy na rowerze. Biegacze zwracają uwagę przede wszystkim na komfort oraz możliwość oddychania dla skóry. Rowerzyści natomiast dobierają jak najbardziej przyległe do ciała materiały, które umożliwią osiąganie jeszcze wyższych prędkości przy okazji jazdy. Podobne różnice można dostrzec, zestawiając ze sobą zarówno różne dyscypliny drużynowe, jak i indywidualne.

Jak poradzić sobie w trakcie różnych pór roku?

Niemal przy każdej pogodzie znajdą się malkontenci, którzy na siłę szukają pretekstu do unikania treningu ze względów pogodowych. Za zimno. Za ciepło. Za mocne słońce. Za ciemno. Za duża wilgotność. Klimatu nie da się zmienić, ale z pewnością odpowiedni dobór odzieży ułatwi nam trening przez 365 dni w roku. Zima wcale nie musi być aż tak trudnym czasem dla sportowców, szczególnie gdy ćwiczymy w dobrze oświetlonych miejscach. Oprócz spodni i bluzy, pod które możemy założyć długą bieliznę termoaktywną, kluczową kwestią są dodatki ochraniające najbardziej wrażliwe na zimno miejsca. Czapka, lekkie rękawiczki, oraz specjalny neckwarmer stanowią podstawę dla wszystkich biegaczy lubiących jogging w temperaturach oscylujących w granicach zera. Patrząc z perspektywy upałów, przede wszystkim trzeba pamiętać o ciągłym nawodnieniu organizmu. Ubiór powinien być lekki, oraz nieprzylegający do ciała w przypadku wysokiej temperatury. Z ciekawych dodatków warto zastanowić się nad bawełnianą frotką, dzięki której swobodnie można wytrzeć nadmiar potu z czoła, aby nie przedostawał się do oczu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium